Obvestila za javnost
Služba NMP ZD Krško

Obvestilo!

Skladno s Pravilnikom o službi nujne medicinske pomoči Zdravstveni dom Krško nujno medicinsko pomoč izvaja:

Za življenjsko ogrožene  na tel. št.  112  ali  074880214 NMP ZD Krško.

-24 ur dnevno vse dni v letu, dve mobilni ekip nujnega reševalnega vozila in zdravnik, ki posredujejo na terenu v primeru nujnih življenje ogrožajočih stanj.

-V primeru dveh sočasnih intervenc ekip  ZARADI REŠEVANJA ŽIVLJENJ na terenu se lahko zgodi, da  sta krajši čas odsotni obe ekipi  njunega reševalnega vozila in zdravnik.

-O odsotnosti ekip je obveščen dispečer Centra za obveščanje na tel. št. 112, ki bo paciente v nujnih primerih usmeril v najbližjo ustrezno ustanovo, urgentni center ali organiziral prihod ekipe NMP na mesto dogodka.

Obravnava oseb, ki niso življenjsko ogrožene:

-Ob sobotah, nedeljah in praznikih je v ZD Krško organizirana dežurna ambulanta od 8.00 do 13.00 ure z namenom obravnave nenadno obolelih oseb, ki niso življenjsko ogrožene.

Obravnava zavarovanih oseb v okviru nujno medicinske pomoči

facebook ZD KRŠKO

ZDRAVSTVENO VZGOJNI CENTER

PREVENTIVA SRČNO-ŽILNIH BOLEZNI:

ZDRAV ŽIVLJENJSKI SLOG:

DEJAVNIKI TVEGANJA: povišak krvni tlak, povišan krvni sladkor, povišan holesterol:

ALI SEM FIT:

ZDRAVA PREHRANA:

TELESNA DEJAVNOST - GIBANJE:

OPUŠČANJE KAJENJA:

ZDRAVO HUJŠANJE:  za informacije pokličite na GSM: 051 633 501

TEST HOJE NA 2KM:

- INDIVIDUALNO SVETOVANJE ZA OPUŠČANJE KAJENJA: Prijava:  Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Če ga želite videti, omogočite Javascript.   ali telefon: 07 488 02 69 ali 051 633 501.

DUŠEVNO ZDRAVJE:

- TEHNIKE SPROŠČANJA: trebušno dihanje, progresivna mišična relaksacija, vizualizacija pomirjujočega kraja

- SPOPRIJEMANJE S STRESOM,

- SPOPRIJEMANJE S TESNOBO,

- SPOPRIJEMANJE Z DEPRESIJO.

PREVENTIVNI PROGRAM - RAK DEBELEGA ČREVESA IN DANKE:

- SVITOVA INFO TOČKA:
Vsak delavni ponedeljek od 11. ure do 13. ure smo doseglijvi v 1 nad. ZD Krško V PROGRAM SVIT BODO ODSLEJ VABLJENE OSEBE DO 74. LETA.

Šola za starše

Več člankov...