Obvestila za javnost
Služba NMP ZD Krško

Obvestilo!

Obveščamo vse prebivalce občine Krško, da bo zaradi rekunstrukcijskih del na krožišču in mostu Krško, intervencijski čas ekip NMP lahko v času del pomembno podaljšan.      Prosimo za razumevanje!

Skladno s Pravilnikom o službi nujne medicinske pomoči Zdravstveni dom Krško nujno medicinsko pomoč izvaja:

Za življenjsko ogrožene :

-24 ur dnevno vse dni v letu, dve mobilni ekip nujnega reševalnega vozila in zdravnik, ki posredujejo na terenu v primeru nujnih življenje ogrožajočih stanj.

-V primeru dveh sočasnih intervenc ekip na terenu se lahko zgodi, da je zdravstveni dom krajši čas zaprt.

-O odsotnosti ekip je obveščen dispečer Centra za obveščanje na tel. št. 112, ki bo paciente v nujnih primerih usmeril v najbližjo ustrezno ustanovo, urgentni center ali organiziral prihod ekipe NMP na mesto dogodka.

Obravnava oseb, ki niso življenjsko ogrožene:

-Ob sobotah, nedeljah in praznikih je v ZD Krško organizirana dežurna ambulanta od 8.00 do 13.00 ure z namenom obravnave nenadno obolelih oseb, ki niso življenjsko ogrožene.

Obravnava zavarovanih oseb v okviru nujno medicinske pomoči

facebook ZD KRŠKOKdo te bo peljal nocoj domov

ZDRAVSTVENO VZGOJNI CENTER

PREVENTIVA SRČNO-ŽILNIH BOLEZNI:

"ZDRAV ŽIVLJENJSKI SLOG":

"DEJAVNIKI TVEGANJA": povišan krvni tlak, povišan krvni holesterol, povišan krvni sladkor:

"ZDRAVA PREHRANA":

"TELESNA DEJAVNOST - GIBANJE":

"OPUŠČANJE KAJENJA":

"ZDRAVO HUJŠANJE":

TEST HOJE NA 2KM":

"INDIVIDUALNO SVETOVANJE ZA OPUŠČANJE KAJENJA": Prijava:  Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Če ga želite videti, omogočite Javascript.   ali telefon: 488 02 69 ali 051 633 501.

DUŠEVNO ZDRAVJE:

"TEHNIKE SPROŠČANJA":trebušno dihanje, progresivna mišična relaksacija, vizualizacija pomirjujočega kraja":

"SPOPRIJEMANJE S STRESOM", "SPOPRIJEMANJE S TESNOBO",  "SPOPRIJEMANJE Z DEPRESIJO"

PREVENTIVNI PROGRAM - RAK DEBELEGA ČREVESA IN DANKE:

» SVITOVA INFO TOČKA«
Vsak delavni ponedeljek od 11. ure do 13. ure smo doseglijvi v 1 nad. ZD Krško V PROGRAM SVIT BODO ODSLEJ VABLJENE OSEBE DO 74. LETA.

Šola za starše

Več člankov...