ZDRAVSTVENO VZGOJNI CENTER

Izvedba skupinskih delavnic in individualnih svetovanj, kjer boste pridobili strokovne informacije, veščine in podporo za dolgotrajno spremembo življenjskih navad, ki bodo vodile do boljšega počutja in zdravja. Program svetovanja za zdravje poteka v zdravstvenem domu Krško, prav tako se lahko izvaja tudi v lokalni skupnosti.

Izvajajo ga dodatno strokovno usposobljene diplomirane medicinske sestre, diplomirani fizioterapevt ter magister psihologije.

Če imate urejeno obvezno zdravstveno zavarovanje, je udeležba v Programu svetovanja za zdravje za vas brezplačna.

Vrste delavnic:

Temeljne/ kratke delavnice

-       Zdrav življenjski slog

-       Ali sem fit ?

-   Dejavniki tveganja (zvišan krvni tlak, maščobe v krvi, krvni sladkor)

-       Tehnike sproščanja

Poglobljene/dolge delavnice in individualna svetovanja

Svetovalnica za zdrav življenjski slog:

-       Zdravo jem

-       Gibam si

-       Zdravo hujšam

Svetovalnica za duševno zdravje:

-       podpora pri spoprijemanju z depresijo

-       podpora pri spoprijemanju s tesnobo

-       spoprijemanje s stresom

Svetovalnica za tvegana vedenja:

-       Skupinsko svetovanje za opuščanje kajenja

-       Individualno svetovanje za opuščanje kajenja

Več informacij o delovanju in izvedbi Programa svetovanja za zdravje: Helena Žulič, dipl.m.s, vodja ZVC. Tel: 051 633 501, mail: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Če ga želite videti, omogočite Javascript.

SVIT

Na Svitovih kontaktnih točkah lahko vsak dobi osnovne informacije o Programu Svit in raku na debelem črevesu in danki. Zdravstveni delavci nudijo pomoč pri vključevanju v Program Svit in izvedbi posameznih korakov Programa.

Vsak ponedeljek od 11. do 13. ure v prvem nadstropju prostora Zdravstveno vzgojnega centra Krško. Kontaktna oseba: Helena Žulič, dipl. m. s., 051/633-501, Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Če ga želite videti, omogočite Javascript. .

Povezana slika